  • ROV20H390L
ROV20H390L
advertisement
Manufacturer No:
ROV20H390L
HK JDW NO:
461-ROV20H390L
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
ROV20H390L
Step5Bar-code shipping tag
ROV20H390L
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Capacitance @ Frequency
    15000pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    44.85V
  • Energy
    28J
  • Varistor Voltage (Min)
    33.15V
  • Varistor Voltage (Typ)
    39V
  • Maximum AC Volts
    25V
  • Maximum DC Volts
    31V