  • ROX1SJ220R
ROX1SJ220R
advertisement
Manufacturer No:
ROX1SJ220R
HK JDW NO:
792-ROX1SJ220R
Package:
Axial
Datasheet:
ROX1SJ220R
Description:
FIXED RESISTOR, 220Ohm, 1W, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 13205
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ROX1SJ220R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ROX, Neohm
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.394L 3.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Flameproof
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.54 mm