  • RP104PJ181CS
RP104PJ181CS
advertisement
Manufacturer No:
RP104PJ181CS
HK JDW NO:
703-RP104PJ181CS
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
RP104PJ181CS
Step5Bar-code shipping tag
RP104PJ181CS
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Series
    RP
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    25V
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm