  • RP104PJ203CS
RP104PJ203CS
advertisement
Manufacturer No:
RP104PJ203CS
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-RP104PJ203CS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP104PJ203CS
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    20000Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    25V
  • Size Code
    0408
  • Rated Temperature
    70°C
  • Network Type
    ISOLATED
  • First Element Resistance
    20000Ohm