  • RPER11H103K2K1A01B
RPER11H103K2K1A01B
advertisement
Manufacturer No:
RPER11H103K2K1A01B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-RPER11H103K2K1A01B
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% Ceramic
Quantity:
In Stock : 9427
Step5Bar-code shipping tag
RPER11H103K2K1A01B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.5mm