  • RPER11H472K2K1A01B
RPER11H472K2K1A01B
advertisement
Manufacturer No:
RPER11H472K2K1A01B
HK JDW NO:
535-RPER11H472K2K1A01B
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 10% Ceramic
Quantity:
In Stock : 4646
Step5Bar-code shipping tag
RPER11H472K2K1A01B
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.5mm