  • RPH100V1R650JB
RPH100V1R650JB
advertisement
Manufacturer No:
RPH100V1R650JB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RPH100V1R650JB
Package:
Datasheet:
Description:
Res Thick Film 1.65 Ohm 5% 100W 150ppm/C Aluminum Housed Screw Terminal Flange Mount Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPH100V1R650JB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    1.65Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    100W
  • Height
    21.6mm
  • Length
    65.5mm