  • RPH100V75R00FB
RPH100V75R00FB
advertisement
Manufacturer No:
RPH100V75R00FB
HK JDW NO:
875-RPH100V75R00FB
Package:
Datasheet:
RPH100V75R00FB
Description:
75Ohm, 1%, 1.9kV, 100W
Quantity:
In Stock : 8421
Step5Bar-code shipping tag
RPH100V75R00FB
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Power resistor, Thick Film
  • Voltage - Rated
    1.9kV
  • Power Rating
    100W
  • Height
    21.15mm
  • Length
    65.2mm
  • Width
    46.7mm