  • RPS0250DH2500KNZA3
RPS0250DH2500KNZA3
advertisement
Manufacturer No:
RPS0250DH2500KNZA3
HK JDW NO:
875-RPS0250DH2500KNZA3
Package:
Datasheet:
Description:
250Ohm, 10%, 250W
Step5Bar-code shipping tag
RPS0250DH2500KNZA3
  • Tolerance
    10%
  • Resistance
    250Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250W
  • Height
    26mm
  • Length
    73mm