  • RPS0500DH1601KB
RPS0500DH1601KB
advertisement
Manufacturer No:
RPS0500DH1601KB
HK JDW NO:
875-RPS0500DH1601KB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1.6kOhm, 10%, 500W
Step5Bar-code shipping tag
RPS0500DH1601KB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    60mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    1.6kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500W
  • Height
    26mm