  • RR0510P-1582-D
RR0510P-1582-D
advertisement
Manufacturer No:
RR0510P-1582-D
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RR0510P-1582-D
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RR0510P-1582-D
Description:
RR Series, Thin Film, 15.8kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 1900
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RR0510P-1582-D
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RR
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    15.8kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • Length
    1mm