  • RSAL-20R5WL
RSAL-20R5WL
advertisement
Manufacturer No:
RSAL-20R5WL
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-RSAL-20R5WL
Package:
Datasheet:
RSAL-20R5WL
Description:
Power Line Filters Filter 250VAC 0.5A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSAL-20R5WL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    56.699046g
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2008
  • Series
    RSAL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Applications
    General Purpose
  • Current Rating
    500mA
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, EN, UL
  • Configuration
    Single Stage
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    500mA