  • RSBEC3220AA00K
RSBEC3220AA00K
advertisement
Manufacturer No:
RSBEC3220AA00K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-RSBEC3220AA00K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
RSBEC3220AA00K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Size Code
    2820
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Height
    10mm
  • Length
    7.2mm