  • RSD-150B-5
RSD-150B-5
advertisement
Manufacturer No:
RSD-150B-5
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-RSD-150B-5
Package:
Datasheet:
RSD-150B-5
Description:
Quantity:
In Stock : 6478
Step5Bar-code shipping tag
RSD-150B-5
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    800g
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    RSD-150 (150W)
  • Size / Dimension
    7.44Lx3.03W x 1.42 H 189.0mmx77.0mmx36.0mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Depth
    77mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    4000V
  • Voltage - Input (Max)
    31.2V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    16.8V
  • Output Current
    30A
  • Output Power
    150W
  • Current - Output 1
    30A
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Max Output Power
    150W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    35.56mm