  • RSD-30G-3.3
RSD-30G-3.3
advertisement
Manufacturer No:
RSD-30G-3.3
HK JDW NO:
495-RSD-30G-3.3
Package:
Datasheet:
RSD-30G-3.3
Description:
DC/DC CONVERTER 3.3V 20W
Step5Bar-code shipping tag
RSD-30G-3.3
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    RSD-30 (30W)
  • Size / Dimension
    4.45Lx2.36W x 0.98 H 113.0mmx60.0mmx25.0mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
    ITE (Commercial), Railway
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XXFM-X5
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    4000V
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Output Power
    20W