  • RSF12FT24R3
RSF12FT24R3
advertisement
Manufacturer No:
RSF12FT24R3
HK JDW NO:
762-RSF12FT24R3
Package:
Axial
Datasheet:
RSF12FT24R3
Description:
FIXED RESISTOR, 24.3Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSF12FT24R3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RSF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.354L 3.20mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    24.3Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Packing Method
    TR, 13.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Diameter
    0.7 mm