  • RSF1WSJT-52-10K
RSF1WSJT-52-10K
advertisement
Manufacturer No:
RSF1WSJT-52-10K
HK JDW NO:
898-RSF1WSJT-52-10K
Datasheet:
RSF1WSJT-52-10K
Description:
FIXED RESISTOR, 10kOhm, 1W, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 5445
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RSF1WSJT-52-10K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    RSF
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    1W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.55 mm