  • RSF2JB68K0
RSF2JB68K0
advertisement
Manufacturer No:
RSF2JB68K0
HK JDW NO:
762-RSF2JB68K0
Datasheet:
RSF2JB68K0
Step5Bar-code shipping tag
RSF2JB68K0
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    5mm