  • RSF5JB24R0
RSF5JB24R0
advertisement
Manufacturer No:
RSF5JB24R0
HK JDW NO:
762-RSF5JB24R0
Datasheet:
RSF5JB24R0
Description:
Axial, Through Hole 24Ohm, Metal Oxide,
Step5Bar-code shipping tag
RSF5JB24R0
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    24Ohm
  • Max Operating Temperature
    235°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    5W
  • Diameter
    8.5mm
  • Length
    24.5mm