  • RSMF1FT4K87
RSMF1FT4K87
advertisement
Manufacturer No:
RSMF1FT4K87
HK JDW NO:
762-RSMF1FT4K87
Datasheet:
RSMF1FT4K87
Description:
FIXED RESISTOR, 4.87kOhm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSMF1FT4K87
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RSMF
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.354L 3.20mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.87kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Packing Method
    TR, 13.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.7 mm