  • RSMF3FT3R30
RSMF3FT3R30
advertisement
Manufacturer No:
RSMF3FT3R30
HK JDW NO:
762-RSMF3FT3R30
Datasheet:
RSMF3FT3R30
Description:
Axial, Through Hole 3.3Ohms, 3W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSMF3FT3R30
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RSMF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohms
  • Max Operating Temperature
    235°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Diameter
    5mm
  • Length
    15.0114mm