  • RSMF3JA560R-C1
RSMF3JA560R-C1
advertisement
Manufacturer No:
RSMF3JA560R-C1
HK JDW NO:
762-RSMF3JA560R-C1
Package:
Axial
Datasheet:
RSMF3JA560R-C1
Description:
560Ohm, 3W, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSMF3JA560R-C1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    RSMF
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    3W