  • RSO30250A27R0JB00
RSO30250A27R0JB00
advertisement
Manufacturer No:
RSO30250A27R0JB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RSO30250A27R0JB00
Package:
Datasheet:
Description:
27Ohm, 5%, 350W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSO30250A27R0JB00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    27Ohm
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    350W
  • Height
    62mm
  • Length
    250mm