  • RSSD20117A3R90KB15
RSSD20117A3R90KB15
advertisement
Manufacturer No:
RSSD20117A3R90KB15
HK JDW NO:
875-RSSD20117A3R90KB15
Description:
Res Wirewound 3.9 Ohm 10% 100W 75ppm/C RDL Lug Bolt-On Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RSSD20117A3R90KB15
  • Tolerance
    ±10%
  • Resistance
    3.9Ohms
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    100W
  • Power Rating
    100W
  • Diameter
    0.866 OD 0.496 ID 22.00mmx12.60mm
  • Height
    42mm
  • Length
    4.606 117.00mm