  • RSSD25168C2200JB04
RSSD25168C2200JB04
advertisement
Manufacturer No:
RSSD25168C2200JB04
HK JDW NO:
875-RSSD25168C2200JB04
Description:
Res Wirewound 220 Ohm 5% 200W 75ppm/C RDL Lug Bolt-On Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RSSD25168C2200JB04
  • Tolerance
    ±5%
  • Resistance
    220Ohms
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    200W
  • Power Rating
    200W
  • Diameter
    1.063 OD 0.646 ID 27.00mmx16.40mm
  • Height
    50mm
  • Length
    6.614 168.00mm