  • RT012AS2200KB
RT012AS2200KB
advertisement
Manufacturer No:
RT012AS2200KB
HK JDW NO:
875-RT012AS2200KB
Package:
Datasheet:
RT012AS2200KB
Description:
VISHAY SFERNICE RT012AS2200KB RHEOSTAT, 12W 220R
Step5Bar-code shipping tag
RT012AS2200KB
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2009
  • Tolerance
    10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    220Ohm
  • Max Operating Temperature
    320°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Potentiometer, Wirewound
  • Power Rating
    12W
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    22.5mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    40mm