  • RT0402BRD0739RL
RT0402BRD0739RL
advertisement
Manufacturer No:
RT0402BRD0739RL
HK JDW NO:
898-RT0402BRD0739RL
Datasheet:
RT0402BRD0739RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 39Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2097
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RT0402BRD0739RL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Construction
    Rectangular
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm