  • RT9064-33GX
RT9064-33GX
advertisement
Manufacturer No:
RT9064-33GX
HK JDW NO:
682-RT9064-33GX
Package:
TO-243AA
Datasheet:
RT9064-33GX
Description:
Fixed PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 16701
Step5Bar-code shipping tag
RT9064-33GX
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Number of Pins
    3
  • Supplier Device Package
    SOT-89-3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2013
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    3.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    4μA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.5V @ 100mA
  • Max Input Voltage
    14V
  • PSRR
    60dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz)
  • Dropout Voltage
    1.5V
  • Min Current Limit
    240mA
  • Nominal Output Voltage
    3.3V