  • RTOP200V1002KB
RTOP200V1002KB
advertisement
Manufacturer No:
RTOP200V1002KB
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RTOP200V1002KB
Package:
Datasheet:
Description:
10kOhm, 10%, 200W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RTOP200V1002KB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    200W
  • Height
    12.6mm
  • Length
    38mm