  • RV8S-L-D24-A240
RV8S-L-D24-A240
advertisement
Manufacturer No:
RV8S-L-D24-A240
HK JDW NO:
354-RV8S-L-D24-A240
Package:
Module
Datasheet:
RV8S-L-D24-A240
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V
Step5Bar-code shipping tag
RV8S-L-D24-A240
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    4
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Current Rating
    3.5A
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    DC
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    192V~264VAC
  • Throw Configuration
    SPST
  • Voltage - Load
    0V~24V