  • RW2-4809D/H3
RW2-4809D/H3
advertisement
Manufacturer No:
RW2-4809D/H3
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RW2-4809D/H3
Package:
16-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
RW2-4809D/H3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RW2-4809D/H3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    16-DIP Module, 6 Leads
  • Weight
    6.4g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE RW2 (2W)
  • Size / Dimension
    0.95Lx0.57W x 0.38 H 24.2mmx14.5mmx9.7mm
  • Feature
    SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    16/6
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-T6
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    111mA
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    111mA 111mA
  • Output Current
    111mA
  • Output Power
    2W
  • Max Output Voltage
    9V
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    14.5mm