  • RWS1000B12/ME
RWS1000B12/ME
advertisement
Manufacturer No:
RWS1000B12/ME
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-RWS1000B12/ME
Package:
Datasheet:
RWS1000B12/ME
Description:
Quantity:
In Stock : 6669
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWS1000B12/ME
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C With Derating
  • Series
    RWS1000B/ME (1000W)
  • Size / Dimension
    7.80Lx5.00W x 2.48 H 198.1mmx127.0mmx63.0mm
  • Feature
    Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    1008W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    84A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC 120V~340VDC
  • Output Power
    1.008kW