  • RWS1000B36/RF
RWS1000B36/RF
advertisement
Manufacturer No:
RWS1000B36/RF
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-RWS1000B36/RF
Package:
Datasheet:
RWS1000B36/RF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWS1000B36/RF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C With Derating
  • Published
    2017
  • Series
    RWS1000B (1000W)
  • Size / Dimension
    7.80Lx5.00W x 2.48 H 198.1mmx127.0mmx63.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1008W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Current - Output (Max)
    28A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC 120V~340VDC