  • RWST25138A1800JB06
RWST25138A1800JB06
advertisement
Manufacturer No:
RWST25138A1800JB06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWST25138A1800JB06
Package:
Datasheet:
Description:
180Ohm, 5%, 110W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWST25138A1800JB06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    180Ohm
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    110W
  • Height
    51mm
  • Length
    138mm