  • RWST40370C1002JB02
RWST40370C1002JB02
advertisement
Manufacturer No:
RWST40370C1002JB02
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWST40370C1002JB02
Package:
Datasheet:
Description:
10kOhm, 5%, 600W
Step5Bar-code shipping tag
RWST40370C1002JB02
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    600W
  • Height
    69mm
  • Length
    432mm