  • RWST40370C3300JB02
RWST40370C3300JB02
advertisement
Manufacturer No:
RWST40370C3300JB02
HK JDW NO:
875-RWST40370C3300JB02
Description:
Res Wirewound 330 Ohm 5% 600W 75ppm/C Screw Terminal Bolt-On Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RWST40370C3300JB02
  • Tolerance
    5%
  • Resistance
    330Ohm
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    600W
  • Height
    69mm
  • Length
    432mm