  • RXJ102M1EBK-1020
RXJ102M1EBK-1020
advertisement
Manufacturer No:
RXJ102M1EBK-1020
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-RXJ102M1EBK-1020
Package:
Datasheet:
RXJ102M1EBK-1020
Description:
Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
RXJ102M1EBK-1020
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    1000uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.23@-10°C@100kHz|0.07@20°C@100kHz
  • IR (mA)
    1080
  • IL (uA)
    250@2Min
  • Lifetime (h)
    5000
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Wire Form
    Long Lead
  • Size (mm)
    12.5 X 25
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    12.5
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    25VDC