  • RZF1-1A6-L048
RZF1-1A6-L048
advertisement
Manufacturer No:
RZF1-1A6-L048
HK JDW NO:
797-RZF1-1A6-L048
Package:
Datasheet:
RZF1-1A6-L048
Description:
Quantity:
In Stock : 427
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RZF1-1A6-L048
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Contact Material
    Silver Nickel (AgNi)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    RZF, SCHRACK
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    PC Pin, Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    4.35kOhm
  • Operate Time
    8ms
  • Coil Voltage
    48VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    400VAC -Max
  • Coil Current
    11mA
  • Release Time
    6ms
  • Must Operate Voltage
    33.6VDC
  • Contact Rating (Current)
    16A
  • Must Release Voltage
    4.8VDC