  • S-1002CA27I-M5T1U
S-1002CA27I-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1002CA27I-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1002CA27I-M5T1U
Datasheet:
S-1002CA27I-M5T1U
Description:
1.2V 5 Terminals Voltage supervisor S-1002 Series 1 Channels
Quantity:
In Stock : 60
Step5Bar-code shipping tag
S-1002CA27I-M5T1U
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1002
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Voltage - Threshold
    2.7V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm