  • S-1112A33PI-L2STFU
S-1112A33PI-L2STFU
advertisement
Manufacturer No:
S-1112A33PI-L2STFU
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1112A33PI-L2STFU
Package:
6-SMD, Flat Leads
Description:
Enable Fixed PMIC S-1112 Series 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 5051
Step5Bar-code shipping tag
S-1112A33PI-L2STFU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SNT-6A (H)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1112
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    90μA
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.26V @ 100mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)