  • S-1112B52MC-L7LTFU
S-1112B52MC-L7LTFU
advertisement
Manufacturer No:
S-1112B52MC-L7LTFU
HK JDW NO:
724-S-1112B52MC-L7LTFU
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1112 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 14418
Step5Bar-code shipping tag
S-1112B52MC-L7LTFU
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    5.2V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.26V @ 100mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    5.252V
  • Length
    2.9mm