  • S-1131B49UC-N5ITFU
S-1131B49UC-N5ITFU
advertisement
Manufacturer No:
S-1131B49UC-N5ITFU
HK JDW NO:
724-S-1131B49UC-N5ITFU
Package:
SOT-89-5/6
Description:
Enable Fixed PMIC S-1131 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 6954
Step5Bar-code shipping tag
S-1131B49UC-N5ITFU
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    S-1131
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Current - Supply (Max)
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    4.9V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.9V
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.28V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    4.998V
  • Output Voltage1-Min
    4.802V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm