  • S-1132B32-U5T1G
S-1132B32-U5T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1132B32-U5T1G
HK JDW NO:
724-S-1132B32-U5T1G
Datasheet:
S-1132B32-U5T1G
Quantity:
In Stock : 7586
Step5Bar-code shipping tag
S-1132B32-U5T1G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    3.2V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.19V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.232V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm