  • S-1135D22-A6T1U
S-1135D22-A6T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1135D22-A6T1U
HK JDW NO:
724-S-1135D22-A6T1U
Package:
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Datasheet:
S-1135D22-A6T1U
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-1135 Series 6 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 8203
Step5Bar-code shipping tag
S-1135D22-A6T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1135
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    2.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.222V
  • Dropout Voltage1-Max
    0.32V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm