  • S-1135D23-M5T1U
S-1135D23-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1135D23-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1135D23-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1135D23-M5T1U
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1135 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 1635
Step5Bar-code shipping tag
S-1135D23-M5T1U
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    2.3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.3V
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.323V
  • Output Voltage1-Min
    2.277V
  • Dropout Voltage1-Max
    0.32V
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA