  • S-1137A17-I6T2U
S-1137A17-I6T2U
advertisement
Manufacturer No:
S-1137A17-I6T2U
HK JDW NO:
724-S-1137A17-I6T2U
Package:
6-SMD, Flat Leads
Datasheet:
S-1137A17-I6T2U
Description:
Enable, Soft Start Fixed 0.5mm PMIC S-1137 Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 9531
Step5Bar-code shipping tag
S-1137A17-I6T2U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1137
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Current - Supply (Max)
    65μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable, Soft Start
  • Output Voltage 1
    1.7V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.42V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Height Seated (Max)
    0.5mm