  • S-1137A17-U5T1U
S-1137A17-U5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1137A17-U5T1U
HK JDW NO:
724-S-1137A17-U5T1U
Datasheet:
S-1137A17-U5T1U
Quantity:
In Stock : 3253
Step5Bar-code shipping tag
S-1137A17-U5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1137
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Number of Functions
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Current - Supply (Max)
    65μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable, Soft Start
  • Output Voltage 1
    1.7V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.42V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm