  • S-1137B14-U5T1U
S-1137B14-U5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1137B14-U5T1U
HK JDW NO:
724-S-1137B14-U5T1U
Datasheet:
S-1137B14-U5T1U
Description:
Enable, Soft Start Fixed PMIC S-1137 Series SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 12479
Step5Bar-code shipping tag
S-1137B14-U5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    SOT-89-5/6
  • Supplier Device Package
    SOT-89-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.4V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)