  • S-1142B28I-E6T1U
S-1142B28I-E6T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1142B28I-E6T1U
HK JDW NO:
724-S-1142B28I-E6T1U
Package:
6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
S-1142B28I-E6T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1142A/B Series 6 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Quantity:
In Stock : 16512
Step5Bar-code shipping tag
S-1142B28I-E6T1U
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    9μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    50V
  • Current - Output
    200mA
  • Output Voltage 1
    2.8V
  • Input Voltage (Min)
    3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.82V @ 200mA
  • PSRR
    45dB (100Hz)
  • Output Voltage1-Max
    2.884V
  • Length
    5.02mm
  • Width
    3.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA