  • S-1142D50I-E6T1U
S-1142D50I-E6T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1142D50I-E6T1U
HK JDW NO:
724-S-1142D50I-E6T1U
Package:
6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
S-1142D50I-E6T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1142C/D Series 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Quantity:
In Stock : 1022
Step5Bar-code shipping tag
S-1142D50I-E6T1U
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1142C/D
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Input (Max)
    50V
  • Current - Output
    200mA
  • Output Voltage 1
    5V
  • Input Voltage (Min)
    6V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 200mA
  • PSRR
    40dB (100Hz)
  • Output Voltage1-Min
    4.85V
  • Length
    5.02mm
  • Width
    3.9mm